Warticon

Warticon to przeciwwirusowy lek na kłykciny kończyste. Składnikiem aktywnym jest w nim podofilotoksyna. Jest to preparat do stosowania miejscowego, aplikuje się go bezpośrednio na powierzchnie zainfekowane kłykcinami. Lek działa na jądro komórki kłykcin co zapobiega ich dalszemu namnażaniu się. W ten sposób brodawki zaczynają obumierać i zastępowane są zdrową skórą. Warticon dostępny jest w formie roztworu.

Opis

Warticon to lek do stosowania miejscowego, bezpośrednio na zmiany chorobowe. Stosowany zgodnie z zaleceniami pozwala na usunięcie brodawek już w ciągu kilku tygodni. Roztworu nie trzeba zmywać ze skóry.

Działanie Warticon (Wartec)

Skuteczność leku Warticon opiera się o składnik aktywny – podofilotoksynę. Substancja ta przenika do jądra komórek kłykcin i niszczy je. W ten sposób brodawki tracą zdolność namnażania się a w konsekwencji obumierają a w ich miejscu wzrasta zdrowa skóra.

Dla kogo Warticon?

Preparat dedykowany jest dorosłym osobom, które zmagają się z problemem kłykcin. Może być stosowany przez większość pacjentów. W przypadku większych brodawek, lub gdy znajdują się one w obszarze układu moczowego, lekarz może doradzić kuracje bardziej specjalistyczną.

Kto nie powinien stosować kuracji Warticon?

Leku Warticon nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek składnik leku, szczególnie podofilotoksynę a także osoby, które przyjmują inne leki zawierające ten składnik. Leku nie aplikuje się na skórę uszkodzoną lub zranioną. Jeżeli brodawki mają wymiary większe niż 4 na 4 cm odradza się samodzielne leczenie, powinno się to odbywać pod kontrola lekarza. Warticon stosuje się zewnętrznie, nie należy go stosować do leczenia brodawek wewnątrz penisa, pochwy czy odbytu. Lek ponadto nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18 roku życia a także kobiet w ciąży lub karmiących.

Stosowanie Warticon

Lek Warticon nakłada się na brodawki dwa razy w ciągu doby, najlepiej rano i wieczorem przez 3 dni. Między aplikacjami zachowuje się 12 godzin odstępu. Następnie robi się 4 dni przerwy by później znowu stosować preparat przez 3 dni. Cały schemat powtarza się aż do osiągnięcia określonych rezultatów, czyli zaniku brodawek. Nie należy jednak stosować leku dłużej niż 4 tygodnie.

Przed nałożeniem leku należy umyć i osuszyć skórę. Płyn nakłada się na brodawki za pomocą aplikatora. Po nałożeniu leku należy dokładnie umyć ręce.

Możliwe skutki uboczne

Każdy lek, nawet dostępny bez recepty czasem może wywoływać pewne skutki uboczne. Stosowanie Warticonu u niektórych pacjentów może prowadzić do łuszczenia się skóry oraz podrażnień w miejscu aplikacji, co może objawić się świądem, pieczeniem, zaczerwienieniem. Mogą pojawić się również reakcje alergiczne, takie jak ból, opuchlizna, krwawienie. Lek może prowadzić również do owrzodzeń, tworzenia się strupów, przebarwień skóry, wysuszenia naskórka, pęcherzy. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, należy skonsultować się z lekarzem. Natychmiastowej pomocy należy szukać w przypadku silnego pieczenia, opuchnięcia skóry, bólu czy krwawienia. Listę wszystkich możliwych skutków ubocznych znaleźć można na ulotce dołączonej do opakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *