Vivese Senso Duo – piękne włosy

Wypadanie do 100 włosów dziennie, to zdaniem dermatologów, naturalne zjawisko, które nie powinno być powodem zmartwień.

Wypadanie włosów- coraz powszechniejszy problem

Włosy, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi, wypadają nam całe życie. Jest to związane z naturalnym cyklem życia włosa. Składa się ono z trzech faz.

  • Faza pierwsza – anangenowa – okres kiedy włosy rosną. Ten etap trwa kilka lat a jego długość zależy od cech samego organizmu.
  • Faza druga – katagenowa– to etap, kiedy włos już nie rośnie, ale jest jeszcze mocno osadzony w skórze głowy.
  • Faza trzecia- telogenowa – etap, kiedy włos przygotowuje się do wypadnięcia. Trwa to z reguły kilka miesięcy i ostatecznie włos zostaje wypchnięty, a na jego miejscu wyrasta nowy.
    Nie dostrzegamy wypadania włosów ponieważ miejsce, gdzie włos wypada jest przysłonięte włosami w różnym etapie życia. Zakłada się, że nie więcej niż 15 % włosów jest w etapie telogenowej.

O problemie mówi się, gdy ilość wypadających włosów przekracza bezpieczną granicę. W takim przypadku istotne jest zidentyfikowanie przyczyn takiego stanu rzeczy. Łysienie może mieć wiele przyczyn i od ich identyfikacji zależy obranie odpowiednich metod leczenia.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów :

1. Zła dieta – najczęstsza przyczyna nasilonego wypadania włosów. Nie prowadzi to do całkowitego wyłysienia, lecz włosy w widoczny sposób tracą kondycję, przerzedzają się, są bardziej łamliwe, wypadają przez co fryzura ogólnie traci na obfitości. Dzieje się tak ponieważ nasz organizm wykorzystuje składniki odżywcze w pierwszej kolejności na potrzeby właściwego funkcjonowania narządów wewnętrznych, dopiero w dalszej kolejności zaspokajane są potrzeby włosów, skóry czy paznokci. To wszystko sprawia, że niedobory składników odżywczych w pierwszej kolejności zauważalne są po wyglądzie i kondycji włosów, skóry czy paznokci. Bardzo często wypadanie włosów spowodowane są więc bardzo rygorystycznymi dietami odchudzającymi. Często występuje również coś takiego, jak sezonowe wypadanie włosów, co związane jest z tym, że wiosną i jesienią organizm jest osłabiony ze względu na zmianę pór roku.

2. Zła pielęgnacja – jest to bagatelizowana ze względu na bezgraniczne zaufanie w prawidłowość swoich pielęgnacyjnych przyczyna u kobiet. Włosy najbardziej osłabia farbowanie, środkami do trwałej koloryzacji, stosowanie rozjaśniaczy. Bardzo często włosy osłabiane są przez działanie na nie wysoką temperaturą czyli suszenie oraz używanie prostownic i lokówek.

3. Wiek – włosy starzeją się, tak samo jak cały organizm. Wraz z wiekiem stają się bardziej cienkie, słabiej są również osadzone w skórze. Krócej rosną, wydłuża się zaś jej faza telogenowa. Tym samym włosy się przerzedzają wypadając w większej ilości.

4. Hormony – to one w głównej mierze odpowiadają za łysienie. Łysienie powodują androgeny, czyli męskie hormony płciowe. To dlatego łysienie jest domeną mężczyzn i rozpocząć może się już w wieku 25 lat. Na początku pojawiają si charakterystyczne zakola, z czasem przesuwające się ku czubkowi głowy. Taki typ łysienia może pojawić się również u kobiet. Jest to związane z zaburzeniami hormonalnymi, gdy pojawia się u nich wyższe stężenie hormonów męskich. U kobiet wypadanie włosów może pojawić się również w momencie karmienia piersią, w ciąży, ponieważ wtedy rozregulowuje się gospodarka hormonalna. Wahania hormonów są również powodem wypadania włosów u kobiet w okresie menopauzy i andropauzy.

5. Choroby skóry głowy – niektóre schorzenia skóry głowy mogą, lecz nie muszą powodować łysienia. Zwykły łupież jest nieestetyczny, lecz nie groźny. Inaczej jest w przypadku łupieżu łojotokotowego czy też łojokotowego zapalenia skóry, które często wywołują zwiększone wypadanie włosów. Grzybica oraz liszaj czy zapalenie mieszków włosowych również może wywoływać łysienie.

6. Choroby wewnętrzne – one również mogą wywoływać łysienie. Szczególnie często wypadanie włosów spowodowane jest anemią, problemom z tarczycą, hirsutyzmem. Wypadanie włosów występować może również u osób z celiakią oraz schorzeniami układu pokarmowego, przy cukrzycy.

Olejek Vivese Senso Duo – zahamuj wypadanie włosów

Popularnym preparatem na wypadanie włosów jest olejek Vivese Senso Duo. Zawiera on w swoim składzie prawie 30 składników aktywnych, głównie pochodzenia roślinnego. Odpowiednio skomponowane składniki, w odpowiednich ilościach pomagają zredukować objawy łysienia androgenowego, a także plackowatego u obojga płci. Jest to możliwe dzięki powstrzymaniu nadprodukcji DHT (aktywna forma testosteronu). DHT w nadmiarze uszkadza bowiem cebulki włosów, wpływając na upośledzenie budowy i wzrostu włosa.
Przeprowadzone badania potwierdziły, że już po 3 miesiącach kuracji olejkiem Vivese Senso Duo daje wyraźną poprawę u 90% osób stosujących preparat.

Skuteczność Vivese Senso Duo

Preparat Vivese Senso Duo opiera swoją skuteczność na prawie 30 różnych składnikach aktywnych, które działają na porost i kondycję włosów. Stosując preparat regularnie, zapewnia się nie tylko zwalczanie problemu wypadania włosów, lecz również skuteczną profilaktykę zapobiegającą nawrotom tego problemu.

Tarczyca Bajkalska – medycyna chińska od wieków zna jej zalety

W medycynie chińskiej tarczyca Bajkalska zwana jest huang gin, jest stosowana od stuleci. Roślina ta ma różowo-fioletowe kwiatki. Występuje również w naszym klimacie.

Tarczyca Bajkalska , podstawowy składnik Vivese Senso Duo

Olejek Vivese Senso Duo wykazuje działanie przeciwzapalne, wpływa na poprawę stanu naczyń krwionośnych, poprawiając również mikrokrążenie w skórze głowy co bezpośrednio wpływa na odżywienie cebulek włosowych. Takie działanie ma również arginina, która zawarta jest w preparacie. Natlenione i odżywione mieszki włosowe zwiększają produkcję keratyny, która jest głównym budulcem włosów.

Olejek zawiera również kofeinę. Ma ona właściwości pobudzające, wpływa również kojąco na kondycję włosów. Zawartość kofeiny w preparacie wpływa na cebulki włosowe aktywizująco. Blokuje również wydzielanie nadmiernej ilości aktywnej formy testosteronu, która jest odpowiedzialna za łysienie androgenowe.

Działanie Vivese Senso Duo jest możliwe dzięki odpowiedniemu odżywieniu i nawilżeniu skóry głowy a także wzmocnienia warstwy hydrolipidowej. Takie działanie olejek zawdzięcza zawartości wyciągu z kamelii, która często nazywana jest chińską oliwa z oliwek. Wyciąg ten zawiera kompozycję nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin, co sprawia, że zamyka łuski włosa poprawiając jego strukturę. Źródłem powyższych składników jest również olej kokosowy, a zawarte w nim składniki poprawiają kondycję korzenia włosa, minimalizując jego rozchwianie co sprawia, że włos jest mniej podatny na wypadanie.

Za regenerujące właściwości olejku odpowiadają również znajdujące się w nim wyciągi z kiełków soi oraz pszenicy. Są one bogatym źródłem wartościowych składników odżywczych, min cukrów złożonych. Wpływają tym samym na wydłużenie fazy wzrostu włosów.

Olejek z nasion róży, to kolejny składnik olejku Vivse Senso Duo. Jest on znany od wieków w medycynie ludowej. Jest on bogatym źródłem witamin zaliczanych do przeciwutleniaczy czyli wit A, C i E. Chronią one mieszki włosowe przed działaniem wolnych rodników a to obniża ilość wypadających włosów.

Wyciąg z pestek dyni zapewnia za to witaminy Bi K oraz kwasy z grupy omega -3. Dzięki temu włosy odzyskują zdrowy wygląd, są bardziej odporne na łamanie i inne urazy mechaniczne.

Vivese Senso Duo – skuteczność, która została potwierdzona badaniami

Przeprowadzono testy na dużej grupie ochotników i aż 91% potwierdziło pozytywne efekty kuracji olejkiem Vivese Senso Duo. U 75% efekt był zadowalający już w chwili zakończenia kuracji. Po 8 tygodniach od zakończenia kuracji, wszyscy uczestnicy kuracji potwierdzili, że wypadanie włosów zostało u nich powstrzymane do poziomu bezpiecznego czyli do zgodnego z naturą wypadania około 100 włosów dziennie.

Opinie dermatologów i trychologów o Vivese Senso Duo

O olejku Vivese Senso Duo pozytywnie wypowiadają się specjaliści z zakresu dermatologii i trychologii. Zgodnie potwierdzają oni skuteczność preparatu, zaznaczając, że na rynku brakuje innych środków, które miałyby tak dopracowaną formułę i tak rozległe spektrum działania. Twierdzą oni, że olejek Vivese Senso Duo zawiera wszystko to, co włosom jest potrzebne do zdrowego wzrostu, by odzyskały zdrowy wygląd, zyskując większą gęstość i grubość.

Vivese Senso Duo – warto zastosować

Biorąc pod uwagę kompleksowe działanie olejku Vivese Senso Duo, wszystkie wyniki badan i pozytywne opinie specjalistów, po prostu warto spróbować kuracji. Na jego korzyść działa również niewygórowana cena, która sprawia, że nawet długa kuracja, będzie się mieściła w możliwościach naszego domowego budżetu. Osiągane efekty są zadowalające zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

–!–

–!–

Dodatkowe działanie Tarczycy Bajkańskiej, głównego składniku olejku Vivese Senso Duo

Bajkalina jest antyoksydantem, który może chronić komórki nerwowe przed uszkodzeniami, skuteczna może więc być w profilaktyce choroby Parkinsona. Badania z 2003 roku potwierdziły, że może być ona również wykorzystywana jako środek przeciwlękowy i uspokajający.

2 thoughts on “Vivese Senso Duo – piękne włosy

  1. Ja, siostra i mama zawsze miałyśmy problem z wypadaniem włosów, o tacie nawet nie wspomne 😛 Wszystkie trzy zaczęłyśmy używać Vivense Senso Duo i jesteśmy mega zadowolone, nawet tata śmieje się, że może i na jego łysinkę to pomoże, ale czy się odważy spróbować? Zobaczymy 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *