Manuka Extra – mazidło na zdrową skórę

W szybkim tempie popularność zyskuje Mazidło Manuka Extra zawierające miód z krzewu Manuka. Manuk występuje w Australii oraz Nowej Zelandii a swoją popularność zawdzięcza skuteczności w zwalczaniu problemów skórnych ( łuszczycy, liszaj, trądziku, stanów zapalnych). Po badaniach przeprowadzonych na osobach z problemami skórnymi, które dały pozytywne wyniki, coraz więcej producentów preparatów leczniczych oraz suplementów diety, stosuje tę substancję w swoich produktach. Jeśli jesteście sceptycznie nastawieni do takich rewelacji, nasz artykuł z pewnością rozwieje wasze wątpliwości.

Czym jest miododajny krzew – Manuka?

Manuk to krzew, który nie ma specjalnych wymagań glebowych, w dodatku bardzo łatwo się rozmnaża. W naturalnych warunkach wyrasta od 2 do 5 metrów. Należy do roślin wiecznie zielonych z gęstym listowiem. W kosmetologii stosowany był do niedawna głównie w kosmetykach do oczyszczania skóry. Miód, który produkują pszczoły z kwiatów krzewu Manuka jest antybakteryjny, bardzo pozytywnie dzięki temu wpływa na układ pokarmowy oraz immunologiczny chroniąc organizm przed chorobami, w tym również przed nowotworami.

Jak działa Manuk n problemy skórne

Składnikiem, który ma tu główne znaczenie lecznicze jest methylglyoxal (MGO). Ma on działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Substancję tą w 2009 roku oznaczył w wyciągu z manuka niemiecki profesor Thomas Henle wykładający na Uniwersytecie w Dreznie. Substancja ta ogólnie występuje w różnego rodzaju miodach, jednak w miodzie z manuka jej stężenie jest o wiele większe, nawet do kilkuset procent. To właśnie odpowiada za leczniczy charakter miodu manuka.

Skuteczność Manuki potwierdzona badaniami

Odkrycie wysokiego stężenia methylgloxalu w miodzie z manuka przez T. Henle udowodniło właściwości lecznicze tej substancji i potwierdziło celowość jej stosowania w medycynie. Potwierdzone to oczywiście została również i późniejszymi badaniami. Okazało się wtedy również, że substancja ta pomocna jest również w gojeniu się ran. Udokumentowano przypadki leczenia wrzodów skórnych, ropni, owrzodzeń a nawet potwierdzono pozytywny wpływ na leczenie tasiemca, nowotworów min. piersi, skóry oraz jelita grubego. Miód z manuka wpływa na poprawienie samopoczucia osoby chorej ma również liczne właściwości lecznicze. Warto tu wymienić najważniejsze z właściwości leczniczych, do których zalicza się to, że jest to substancja antyseptyczna, antybakteryjna, przeciwzapalna, przeciwwirusowa, przeciwgrzybiczna, ma również właściwości antyoksydacyjne. Miód manuka wykorzystuje się tym samym :

  • przy leczeniu ran skórnych
  • profilaktyce przeciwzapalnej
  • przy problemach żołądkowych
  • w zwalczaniu trądzika
  • w celu podniesienia odporności
  • zwalczania objawów grypy i przeziębienia

Jaki związek z miodem Manuka Extra mają substancje oznaczane MGO i UFM?

MGO oraz UMF to sposoby na znakowanie miodów z Manuka. W sprzedaży nie brakuje miodów, które są znakowane w inny sposób, które są tworzone przez producentów na użytek firmowych produktów. Inna sprawa, że inne znakowanie produktów odbywa się bez uprzedniej neutralizacji nadtlenku wodoru, co może wpływać na prawdziwość wyników, co z klei wprowadzać może w błąd samych klientów.

Opinie specjalistów o skuteczności mazidła Manuka Extra w zwalczaniu problemów skórnych

Na podstawie przeprowadzonych badań, opierając się na ich wynikach, specjaliści nie mają wątpliwości co do tego, że Manuk Extra faktycznie cechuje się wysoką skutecznością. Mazidło bowiem regeneruje naskórek a także wpływa na przyśpieszenie odbudowy na poziomie komórkowym, co według ekspertów daje pozytywne efekty. Tym samym, osoby, które mają problem z nawracającymi problemami skórnymi, z łuszczeniem się naskórka oraz ze zmianami trądzikowymi, z powodzeniem mogą stosować kurację mazidłem Manuka Extra. Decyzję o kuracji, w świetle wyników badań oraz opinii ekspertów, można podjąć bez jakikolwiek zastrzeżeń. Opinie ekspertów oraz wyniki badań jednoznacznie bowiem wskazują, że leczenie problemów skórnych miodem z krzewu Manuka jest skuteczne oraz bezpieczne.

3 thoughts on “Manuka Extra – mazidło na zdrową skórę

  1. Łuszczyca to zmora mojej skóry. na szczęście u mnie nie jest tak widoczna jak u mojego taty. zamówiłam, spróbowałam i jest poprawa, Nawet tato zaczął stosować i też widzi poprawę. Naprawę polecam.

  2. Miałam już dość tych wszystkich kremów co to niby są naturalne i nie uczulają. Moje ręce zawsze szybko wysychały, ogólnie mam tendencje do suchej łuszczącej się skóry. Lekarz powiedział mi że mam spradzić jakiś inny krem na bazie naprawde naturalnych składników. Sprawdziłam i zamawiam następne :)

  3. Mam dziwne zaburzenia skóry które raz ustępują raz znowu przychodzą podobne do łuszczycy ale łuszczyca to nie jest bo sprawdzałam. Narazie półtora miesiąca stosuje i nie ma nawrotów żadnych a tak to było conajmniej raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *