Hallu Motion

Na forach internetowych dotyczących zdrowia, a zwłaszcza zdrowia stóp, jest ogromna ilość wpisów na temat haluksów. Nie da rany wnikliwie przeczytać wszystkich, ponieważ jest ich po prostu zbyt wiele. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu haluksy są powszechną , dość typową przypadłością wśród kobiet. Zgodnie ze statystykami ortopedów blisko 80% kobiet zmaga się z tym problemem. W dodatku jest to przypadłość, która pojawia się niezależnie od wieku, mogą na nią cierpieć zarówno nastolatki, jak i emerytki. Ważny jest stopień zaawansowania zmian. W początkowej fazie haluksy są problemem w zasadzie wyłącznie estetycznym. Jednak w miarę jak się rozwija, jest źródłem ogromnego bólu a także wpływają na ograniczenie aktywności ruchowej.

W jaki sposób rozwija się deformacja stopy?

Noszenie butów na obcasie, szczególnie o wąskich noskach prowadzi do nierównomiernego rozłożenia ciężaru ciała. Przód stopy jest wtedy nadmiernie obciążony, łuk poprzeczny stopy rozpada się i powstaje tzw. płaskostopie poprzeczne. To powoduje że palce z obu boków stopy są uciskane a to już prowadzi do deformacji ich ustawienia w stawach. Duży palce odchyla się bocznie i unosi do góry drugi palec. Na głowie pierwszej kości stawu , na wysokości stawu śródstopno-paliczkowego tworzy się dodatkowe uwypuklenie co nazywa się zapaleniem kaletki maziowej. W początkowej fazie nie jest ona bolesna, jednak w efekcie ciągłego ucisku na nią i podrażnień, staje się bolesna. Okolica zmiany staje się czerwona, skóra jest bardziej delikatna i wrażliwa na nawet najmniejszy dotyk.

Ponadto, wąskie obuwie oraz zmiany zwane haluskami przyczyniają się również do tworzenia się palców młotkowatych, które zawijają się pod spód stopy. Zmiana ta dotyczy przede wszystkim drugiego palca. W zbyt ciasnym bucie jest on stale zagięty i wypychany ku górze. W wyniku takiego ułożenia, ma on stale styczność z obuwiem i na jego szczycie może utworzyć się bolesny nagniotek.

Profilaktyka, czyli jak zapobiec tworzeniu się haluksów

Tworzenie się haluksów to proces długotrwały, nie pojawiają się one od razu. To jest czas na reakcje . Mając genetyczną skłonność do tej deformacji, tak naprawdę nawet stosując się do zasad ortopedycznych, i tak możemy nie uniknąć haluksów. Jednak możemy taki proces w znaczący sposób spowolnić. W wielu przypadkach to jednak nie geny lecz nasze własne działania prowadzą do rozwoju deformacji.

Skuteczna walka z haluksami- Hallu Motion
Aparat Hallu Motion pozwala na codzienną walkę z haluksami. Wpływa on na poprawę ustawienia dużego palca likwidując ból i dyskomfort likwidując stany zapalne, wpływa na zmniejszenie się liczby otarć co wpływa również na lepszy wygląd stopy. Aparat korekcyjny dostosowuje się do każdej stopy bez względu na jej wielkość czy kształt. Można go nosić do każdego rodzaju obuwia.

Hallu Motion – zalety

 • To alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Stosując regularnie Hallu Motion unikniesz zabiegu chirurgicznego. Jego stosowanie polecają podologowie i ortopedzi.
 • Profilaktyka chroniąca przed nawrotem zwyrodnienia. Aparat nie tylko pozwala usunąć zmiany zwyrodnieniowe ale również zabezpiecza stopę przed powrotem haluksów.
 • W zaledwie 30 dni likwiduje przykre dolegliwości. Jeśli w tym czasie nie nastapi poprawa, zostaną ci zwrócone pieniądze.

Recenzje i opinie o Hallu Motion

Najbardziej cennym źródłem o produkcie są ami klienci. Pochlebnie o Hallu Motion wypowiada się np. pani Katarzyna z Poznania :

„Haluksy nie dawały mi żyć w każdy możliwy sposób – większość butów na mnie nie pasowała, wstydziłam się pokazywać stopy na plaży, a ból bywał nie do zniesienia. Na szczęście dowiedziałam się o aparacie Hallu Motion, który już po kilkunastu dniach przyniósł tak długo oczekiwaną ulgę. Teraz znów mogę cieszyć się pięknymi stopami i nie martwić o to, co na nie założę. „

Warto również zwrócić uwagę na to, co o produkcie mówią specjaliści min Steven Manchion:

„odkąd zobaczyłem rosnący trend pozbywania się bezinwazyjnymi metodami haluksów przez kobiety, chciałem sprawdzić który z tych aparatów jest faktycznie skuteczny. Po ułożeniu wszelkich testów porównywalnych do codziennych obowiązków jak i wykonywaniu wzmożonego wysiłku fizycznego, z pełną satysfakcją mogę stwierdzić,że Hallu Motion może być wykorzystywany zarówno podczas codziennych obowiązków domowych jak i w przypadku uprawiania sportu w którym problem koślawego palucha może nam doskwierać.”

Hallu Motion aparat dla wszystkich?

Rozwiązanie problemu haluksów wymaga czasu i cierpliwości. Nie uda się ich pozbyć ot tak, wymaga to zdecydowanie więcej czasu, nawet jeśli są one usuwane chirurgicznie ponieważ po zabiegu wymagana jest długa rehabilitacja. Alternatywą pozwalającą uniknąc interwencji chirurgicznej jest właśnie aparat Hallu Motion. Systematycznie noszony pozwala zwalczyć zwyrodnienie nie mając żadnego wpływu na naszą aktywność w ciągu dnia.

Hallu Motion – zasady zakładania i bezpieczeństwo

Aparat jest w pełni bezpieczny w dodatku bardzo łatwo się go zakłada i stosuje. By było to robione we właściwy sposób należy przestrzegać poniższych zaleceń.

 1. Poluzuj pasek
 2. Nałóż aparat tak by przednia jego część znalazła się po wewnętrznej stronie dużego palca a gąbka zakryła zwyrodnienie
 3. Pasek owiń wokoło zewnętrznej strony stopy a następnie przymocuj do zaczepu i zapnij taśmę.
 4. Pasek należy dopasować by uciskał palucha i był stabilny
 5. Wraz z użytkowaniem pasek należy zaciskać coraz mocniej ale tak by nie powodowało to bólu.

W czasie noszenia odczuwany jest lekki dyskomfort, świadczy on jednak o tym, że pasek jest właściwie naciągnięty, korektor właściwie założony i rozpoczęła się korekcja ustawienia stawu.

5 thoughts on “Hallu Motion

 1. Musowy zakup przed następnym latem teraz to już raczej za późno żeby zacząć ale na zime sobie kupię, bo koleżanka stosowała wcześniej i wiem jakie są tego efekty !

 2. Na początku Hallu Motion stwarzał dyskomfort z noszenia, ale to przekonało mnie, że naprawdę działa bo jak to babcia mówiła dla urody czasami trzeba pocierpieć. Dzisiaj haluks się zmniejszył a ból ustał. Otrzymałam to co zapewniali.

 3. Jeśli musisz cały czas pomykać w szpilkach to nie ma opcji żeby nie było haluksów ;/ Ale życia bez szpilek sobie nie wyobrażam ;((( Także zamówimy zobaczymy !

 4. A ja się nie zgodzę z franią jeśli nie jest wielki to skoryguje. Ja miałam nieduże ale bolące i teraz mam spokój od czasu używam jak zaczynają mnie boleć stópki. Ale pare dni pcohodze z tym i już mam problem z głowy. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *