Hallu Forte – opinie

Co to są haluksy?

haluksy-brakPotoczna nazwa „haluksy” wzięła się z nazewnictwa syndromu koślawych plauchów. Jest to jak najbardziej choroba. Polega ona na dużej deformacji i zwyrodnieniu stopy. Przypadłość ta jest częściej widoczna u kobiet. Najczęstszymi powodami występowania haluksów są: uwarunkowania genetyczne, znaczna długotrwała nadwaga, noszenie tzw. szpilek, stojący tryb życia, niedopasowane obuwie, płaskostopie. Haluksy można leczyć zapobiegawczo, profilaktycznie i zachowawczo co najczęściej daje oczekiwane efekty. Problem zaczyna się w bardzo zaawansowanych stadium, gdzie w większości przypadków zostaje tylko leczenie operacyjne.

Jak powstają, skąd się biorą haluksy?

wykrzyknikPrzód stopy narażony jest na nadwyraz duży nacisk w przypadku noszenia butów na obcasie. W przypadku noszenia butów ze zwężonym przodem, palce zaginają się ku sobie tworząc nienaturalne położenie stopy. Po pewnym czasie takiego ułożenia, w dużym palcu odczuwalne jest zmęczenie a łuk poprzeczny stopy ulega stopniowemu zwyrodnieniu dając o sobie znać w postaci bólu. Stopa w bucie na obcasie pracuje inaczej. Poczucie równowagi jest zaburzone i przeniesione na inne ośrodki (dużo słabsze – środkowe palce) a ośrodki odpowiedzialne za trzymanie stabilizacji zostają osłabione. Mięśnie wewnętrzne nie wykonują swojej pracy w sposób prawidłowy, przez co krawędź stopy na której w następstwie powstaje haluks jest narażona na nadmierny wysiłek stawowy. Źle ułożony palec jest powodem tworzenia się pierwszych zwyrodnień chorobowych stawu. Pierwsze objawy, które wskazują, że prawdopodobnie zaczną się robić haluksy to zgrubienie stawu łuku poprzecznego stopy, ból oraz możliwe zaczerwienienie.

Większość ludzi bagatelizuje te pierwsze oznaki. Profilaktyczna wizyta u lekarza jest dobrym pomysłem na zdiagnozowanie i ocenę możliwości wystąpienia haluksów. Najczęściej jednak wizyta u lekarza następuje dopiero wtedy, gdy ból jest nie do wytrzymania, stopa zdeformowana, paluchy krzywe i wybranie chociażby wygodnego obuwia staje się problemem. Buty bowiem dostosowywane są do naturalnego położenia stopy ogółu. Dodatkowy nacisk wywoływany powstawaniem stanu zapalnego jest bardzo nieprzyjemny i najprostsza czynność jaką jest chodzenie sprawia duży dyskomfort podczas codziennych obowiązków.

Dodatkowym dyskomfortem powstawania haluksów może być: zapalenie wysiękowe kaletki na wysokości śródstopia w okolicach palców, zauważalne zgrubienie naskórka otaczającego zwyrodnienie, stopa w tych okolicach może być narażona na podatność na wszelkiego rodzaju kontuzje, w tym zwichnięcia czy złamania.

Kolektor na haluksy Hallu Forte

korektor-hallu-forteNajważniejsze podczas chęci walki z haluksami jest odpowiednie zareagowanie. Wczesne stadium powstawania haluksów utrzymuje się bardzo długo i istnieje bardzo duża szansa na możliwość eliminacji interwencji lekarskiej w postaci zabiegu chirurgicznego. Przy niewielkiej doskwieralności inwazyjne zabiegi nie są potrzebne. Przede wszystkim nie są to jedyne, możliwe rozwiązania problemu. Przykładem jest aparat Hallu Forte. Bardzo prosty aparat do korekcji położenia stopy. Hallu Forte to urządzenie, które nie sprawi kłopotów ani w obsłudze ani w działaniu. Mały, dyskretny aparat Hallu Forte pozwala przywrócić prawidłowe ułożenie palców, poprawia stabilizację i naturalny wygląd stopy. Aparaty korekcyjne takie jak Hallu Forte to innowacyjność w dziedzinie metod zwalczania deformacji stóp. Co zyskujemy zakładając Hallu Forte?

 • przede wszystkim komfort – poprawia ułożenie palucha
 • poprawia ukrwienie stopy dzięki naturalnej pozycji stopy
 • redukuje ból związany z nasilającym się stanem zapalnym
 • obrzęk i deformacja nie pogłębia się

Hallu Forte jako profilaktyka powstawania haluksów

przyczyny_powstawania_haluksówWedług zapewnien ekspertów i opinii użytkowników, aparat Hallu Forte posiada wszechstronne działanie. W skład nich wchodzi:

Bezpośrednie działanie na staw śródstopnopaliczkowy odpowiedzialny za poprawne, naturalne ułożenie palucha, stabilizację stopy dzięki czemu dotychczasowa deformacja jest redukowana oraz zostaje zachowana profilaktyka przeciwdziałająca powstawaniu kolejnych zwyrodnień.

Niwelując stany zapalne przyczynia się do redukcji bólu odczuwalnego i likwiduje powstałe w procesie deformacji obrzęki, nagniotki poprawiając tym samym ukrwienie stopy. Komfort chodzenia jest odczuwalnie lepszy, a uczucie ‚mrowienia’ ustępuje.

Używanie aparatu Hallu Forte jest bardzo proste. Nie potrzeba wnikliwej pomocy specjalisty, bo każda osoba, zgodnie z instrukcją będzie potrafiła go założyć. Aby zachować skuteczność należy jak w przypadku każdego leczenia zachować systematykę. Codzienny odpoczynek z Hallu Forte przyczynia się do poprawy krzywizny koślawego palucha. Ważną cechą nad którą wygrywa Hallu Forte nad innymi tego typu urządzeniami jest jego uniwersalność. Hallu Forte dostosowuje się do każdego rozmiaru i szerokości stopy. Z powodzeniem można go stosować na noc jak i podczas odpoczynku w ciągu dnia. W przypadku pierwszych dni stosowania odczuwalne jest noszenie aparatu, powodujące pewien dyskomfort. Świadczy to o tym, że Hallu Forte jest poprawnie założone i działa poprawnie.

Stosowanie Hallu Forte

Stosowanie – używanie aparatu Hallu Forte jest niezwykle proste. Poniżej w pięciu prostych krokach dowiesz się jak zalożyć aparat na swoją stopę:

 • Poluzuj pasek trzymający do zera na skali
 • Powoli wsuń korektor na stopę, w taki sposób aby jego przednia część znalazła się od wewnątrz największego palca u stopy. Gabka z drugiej strony powinna zakrywać zwyrodnienie(haluks)
 • Pasek, który pozostał przy stopie owiń wokół zewnętrznej strony stopy po czym zaczep haczyk o korektor
 • Podnieś stopę i sprawdź czy Hallu Forte jest poprawnie założony, powinien być odczuwalny lekki nacisk na paluch
 • Zaciskaj stopniowo pasek korygujący coraz wężej aby zwiększyć ucisk palucha

Zalecenia dotyczące stosowania aparatu korekcyjnego Hallu Forte

halluforte-duzeKolektor Hallu Forte to bezinwazyjna, w pełni naturalna i bezpieczna metoda poprawy deformacji stopy. Zmniejszenie nacisku, poprawa ukrwienia i nacisku to podstawowe procesy podczas walki z haluksami. Uniwersalne dopasowanie do stopy powoduje, że po Hallu Forte może sięgnąć każda osoba (pełnoletnia) borykająca się z tego typu problemem. Przeciwwskazania dotyczące stosowania aparatu Hallu Forte mają osoby:

 • ze zdiagnozowaną cukrzycą
 • posiadające problemy z krążeniem krwi, bądź dysfunkcje układu krwionośnego
 • osoby poniżej 18 roku życia

Powody dla których warto wybrać Hallu Forte

 1. Prostota stosowania Hallu Forte – używanie aparatu jest niezwykle proste. Hallu Forte działa bezpośrednio na przeciążone miejsca. Dołączona instrukcja obrazuje jak poprawnie założyć kolektor, a aparat dalej sam dostosowuje się do stopy użytkownika. Z powodzeniem stosowany podczas snu przyspiesza efekt poprawy wyglądu haluksów.
 2. Skuteczność aparatu – plastik ortopedyczny odpowiedzialny jest za skuteczność działania Hallu Forte. Specjalistyczna forma, opracowana przez grono ekspertów daje możliwość szybkiego usunięcia zwyrodnienia całkowicie bezpiecznie i bezboleśnie. Kształt oraz wygląd stopy wracają do naturalnego położenia, a komfort chodzenia wraca.
 3. Potwierdzenie skuteczności aparatu Hallu Forte niezależnymi opiniami – tysiące opinii na ogólnodostępnych forach potwierdza, że to doskonała alternatywa dla poważnych zabiegów chirurgicznych. Aparat Hallu Forte posiada rekomendację wielu ekspertów, oraz certyfikat uznawany przez specjalistów z zakresu ortopedii i podologii. Hallu Forte to nowoczesna formuła skutecznej walki z haluksami.

Stosowałaś/stosowałeś Hallu Forte? Podziel się z Nami swoją opinią

2 thoughts on “Hallu Forte – opinie

 1. U nas w rodzinie haluksy u kobiet są dziedziczne. Chciałam poddać się operacji, ale mama namówiła mnie bym najpierw wypróbowała Hallu forte i wiecie co? Warto posłuchać się mamy bo mimo, że tylko halluks zmienił się tylko troche to bólu pozbyłam się całkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *